Europos elektroninių sąskaitų faktūrų standartas

Nuo 2019 metų balandžio mėnesio įsigaliojo svarbus, kitoms Europos šalims bendradarbiavimą su Lietuva lengvinantis, „E. sąskaita“ atnaujinimas, susijęs su vienodų ir standartizuotų taisyklių taikymu, sąskaitų faktūrų sistemose. Europos elektroninių sąskaitų faktūrų standartas ne tik palengvins ir supaprastins vidinius mūsų šalies procesus, susijusius su Europos elektroninių sąskaitų faktūrų standartu (toliau - ES sąskaita ar ES sąskaita faktūra), bet ir modernizuos tarpusavio santykius su kitomis Europos šalimis, paskatins jas aktyviau dalyvauti Lietuvos skelbiamuose viešuosiuose pirkimuose. Europos elektroninių sąskaitų faktūrų standartas taps stimulu operatyvesniam tarptautinių prekių ir paslaugų judėjimui, taip pat didins konkurenciją tarp skirtingų tiekėjų.
„E. sąskaita“ patobulinimas – „elnvoicing“ modulis
Informacinė sistema „E. sąskaita“ viešųjų pirkimų sutartis vykdantiems tiekėjams suteikia galimybę teikti ir gauti elektronines sąskaitas faktūras (ES sąskaita, ES sąskaita faktūra), kreditinius ir debetinius dokumentus bei avansines sąskaitas internetu. Iki šių metų liepos mėnesio šiais dokumentais keistis tarptautiniu mastu – tarp Europos šalių – galimybių nebuvo. Tačiau sėkmingai įdiegtas „elnvoicing“ modulis suvienodino elektroninių sąskaitų faktūrų techninius standartus. Europos elektroninių sąskaitų faktūrų standartas užtikrina sąveiką tarp Europos šalių nacionalinių sistemų. Šis patobulinimas palengvins galimybes užsienio tiekėjams dalyvauti Lietuvos perkančiųjų organizacijų vykdomuose viešuosiuose pirkimuose.
Europos elektroninių sąskaitų faktūrų standartas suteikia galimybę būti moderniems
Naujai įdiegtas Europos elektroninių sąskaitų faktūrų standartas leidžia parengti ir pateikti tokius dokumentus, kaip ES sąskaita ar ES sąskaita faktūra perkančiosioms organizacijoms bei operatyviai gauti informaciją apie visų pateiktų sąskaitų faktūrų apmokėjimą. Optimizuoti procesai paprastina darbą, taupo laiką ir kitus svarbius išteklius. Būtent šis momentas skatina kitas šalis glaudžiau bendradarbiauti su Lietuva, dalyvauti mūsų šalies organizuojamuose viešuosiuose konkursuose.
Standartizavimas padeda pritraukti kitų Europos šalių investuotojus į Lietuvą
Įgyvendinus projektą „Elektroninės paslaugos „E. sąskaita“ sukūrimas“ buvo sudaryta galimybė laisvai keistis didele dalimi reikiamų dokumentų tiesiog internetu. Tai ne tik supaprastina darbą, optimizuoja laiką mūsų šalies vidiniuose procesuose, bet ir leidžia pritraukti vis daugiau kitų Europos šalių bei skatinti jų bendradarbiavimą su Lietuva. Prekių, paslaugų, darbų tiekėjai, vykdantys viešųjų pirkimų sutartis gali teikti, o perkančiosios organizacijos gauti elektronines PVM sąskaitas faktūras, sąskaitas faktūras (ES sąskaita, ES sąskaita faktūra), kreditinius ir debetinius dokumentus bei avansines sąskaitas internetu.
Mūsų svetainėje rasite visas aiškias instrukcijas, kaip sukurti paskyras ir jas valdyti, kaip sukurti sąskaitas faktūras ir jas teikti, ką reikia žinoti norint gauti tokias sąskaitas faktūras bei informaciją apie ataskaitas video formatu. Dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus į juos rasite Registrų centro pagalbos ir konsultacijų svetainėje www.info.registrucentras.lt. Esant reikalui, galite kreiptis į mus tiesiogiai nurodytais kontaktais.

 
Informacinės sistemos valdytojas: 
Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras
Geležinio vilko g. 12, 03163 Vilnius
El. p. pagalba@nbfc.lt
Duomenys apie Nacionalinį bendrųjų funkcijų centrą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
 
Informacinės sistemos tvarkytojas: 
Valstybės įmonė Registrų centras, 
Studentų g. 39, 08106 Vilnius
Konsultacijų centro portalas
Tel. +370 5 268 8262
Duomenys apie Registrų centrą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Į. k. 124110246, PVM mokėtojo kodas LT241102419